Rozkaz specjalny L1/2018

Krosno 3.03.2018 r.

Rozkaz specjalny L1/2018

Druhny i Druhowie!

Dzień Myśli Braterskiej to święto skautek i skautów całego świata. Przeżywamy go teraz w wyjątkowy czas stulecia odzyskania niepodległości i stulecia ZHP, które odrodziło się w1918 roku razem z suwerenną Rzecząpospolitą. Dobre myśli i serdeczne życzenia, które przekazujemy sobie w tym dniu, to pierwszy krok do zmiany otaczającego świata na lepsze. To czas w którym możemy pokazać dobro, które każdy z nas ma w sobie. To czas otwarcia się na innych ludzi, okazanie im zrozumienia, dostrzeżenie ich potrzeb i wyciągnięcie pomocnej dłoni. To nawoływanie, by pomimo coraz szybszego tempa życia i ciągłego pośpiechu nie utracić z oczu prawdziwej drogi życiowej, której drogowskazem są harcerskie wartości.

Siłą Związku Harcerstwa Polskiego są ludzie którzy go tworzą. To dzięki pracy szerokiej kadry instruktorskiej, a szczególnie drużynowych budujemy harcerski styl życia, a nasza metoda jest wciąż skuteczna w zmieniającej się rzeczywistości. Wychowując młode pokolenie harcerek i harcerzy, wpływamy na kształt całego  naszego ruchu.

Druhny i Druhowie!
Życzę Wam wytrwałości w pracy na wyznaczonym przez potrzeby naszego środowiska harcerskiego, polu służby. Byście dalej czerpali radość i satysfakcję ze swojej służby, abyście na swojej harcerskiej drodze spotkali oddanych przyjaciół. Byście mieli odwagę czynić dobro i walczyć o swoje ideały.