Warsztaty starszoharcerskie - Kotań

W dniach 20 luty do 2 marca w Kotani odbyły się Warsztaty Starszoharcerskie zorganizowane przez namiestnictwo starszoharcerskie i wędrownicze naszego hufca.

Komendantem warsztatów był hm. Piotr Lubaś, a kadrę stanowili phm. Radosław Kasprzyk, pwd. Krzysztof Mięsowicz, pwd. Piotr Lidwin, pwd. Aleksandra Wojewódka oraz Jolanta Kędra. W warsztatach wzięło udział 30 harcerek i harcerzy reprezentujących 12 drużyn krośnieńskiego hufca. Podczas warsztatów, uczestnicy zapoznawali się z typowymi dla wieku starszoharcerskiego formami pracy. Opracowywali próby na stopnie starszoharcerskie, przygotowywali plany realizacji zadań na znaki służb, zapoznali się z zasadami realizacji projektu starszoharcerskiego. Dużą część warsztatów uczestnicy poświęcili na dyskusję w takich tematach jak: harcerska służba, harcerstwo – kim jesteśmy czy jak nas widzą inni. Szczególnie podobały się zajęcia na temat rozwiązywania konfliktów w grupie. Harcerze uczestniczyli również w pieszej wędrówce z Kotani na Przełęcz Hałbowską i do Krępnej. Podczas warsztatów panowała miła i przyjazna atmosfera czego wyrazem były wieczorne (nocne) spotkania przy gitarze, kiedy uczestnicy mogli wspólnie śpiewać, bawić się, a przede wszystkim nawiązywać nowe znajomości.

>> Galeria zdjec ZAPRASZAMY <<