Wyjazd 20 Drużyny Starszoharcerskiej do Domu Spokojnej Starości

Już po raz drugi odwiedziliśmy mieszkańców Domu Spokojnej Starości w Krośnie, przy ul. Żwirki i Wigury. Pojechały z nami: Pani Wioletta Wenda oraz Pani Henryka Prajsnar, nauczycielki z naszej szkoły.

Przed wizytą, która miała miejsce 9.02.2008 wykonaliśmy kartki Noworoczne, aby rozdać je w czasie odwiedzin. Ułożyliśmy krótki program artystyczny, na który składały się piosenki zarówno te stare, jak i nowe, obecnie śpiewane w drużynach harcerskich. Niektórzy mieszkańcy śpiewali wraz z nami "Ukrainę". Otrzymaliśmy duże brawa i na każdej twarzy zagościł uśmiech. Rozmawialiśmy także z mieszkańcami, którym bardzo podobała się nasza kronika. Kilka osób zostawiło pamiątkowe wpisy. Rozdaliśmy też zdjęcia z naszych poprzednich odwiedzin (w roku 2007) oraz zrobiliśmy nowe fotografie. Po zakończonym występie udaliśmy się na wyższe piętra domu, aby złożyć Noworoczne życzenia innym osobom, które ze względu na zły stan zdrowia nie mogły zejść do stołówki. Na korytarzach podziwialiśmy piękne prace plastyczne, wykonane przez mieszkańców.
Uważamy nasz wyjazd za bardzo udany. Pomimo iż był nieco spóźniony, wywołał ogromną radość i wiele uśmiechów na twarzach.

Katarzyna Prokop
20 DSH "Pagoda" z Korczyny