Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

Półkolonia w SP 8

W drugim tygodniu ferii w Szkole Podstawowej nr 8 w Krośnie odbyła się półkolonia. 40 dzieci z tej szkoły miało okazję świetnie się bawić i uczyć podstaw pierwszej pomocy dzięki harcerzom i harcerkom naszego hufca.
Półkolonia była bardzo ciekawa. Codziennie od 7.30 do 15.30 dzieci bawiły się i uczyły podstaw pierwszej pomocy. Dzieciaki najbardziej chciały grać w piłkę nożną, w spółdzielnię :), ale gdy przychodzili ratownicy z HKR-u i HGR-u zaraz wytracali tą całą kipiącą energię i siadali z oczami wlepionymi w druhny i druhów. A było na co patrzeć i czego się uczyć. Bezpieczeństwo ratownika, powiadamianie pogotowia, opatrywanie ran i najciekawsze :............. robienie ran. Zapytacie: jak to? A tak, że ratownicy urządzili konkurs na zrobienie najbardziej realnie wyglądającej rany z ciasta, pigmentu i innych akcesoriów. Było dużo dobrej zabawy.
Oprócz nauki pierwszej pomocy były zajęcia na komputerach, w bibliotece oraz spotkania ze strażakami, pogotowiem i policją. Jednak po tych wszystkich spotkaniach tekordy popularności biła sala gimnastyczna gdzie nieutrudzone dzieciaki trudziły zmachanych druhów by grać w piłkę nożną. Że druhowie miękie serca mają to się zgodzili. Na jednym razie się nie skończyło...
W jeden z dni druhowie Mikołaj Kostka i Piotr Wierdak, którzy szukali na półkolonii harcerzy do nowopowstającej drużyny przy szkole nr 8, przygotowali dla dzieci harcerski bieg terenowy. Uczestnikom bardzo się podobało. Podobały im się też harcerskie piosenki, których próbowaliśmy ich nauczyć. I mimo, że dzieci potrafiły być bardzo niesforne, a granie z nimi w piłkę przypominało rozpaczliwe bronienie swoich nóg przed złamaniem wielokrotnym to półkolonia była bardoz ciekawa i wszystkim się podobało. Następna - za rok.

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP