Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

11 XI 2006 - 19 DH w Warszawie

"Święto Niepodległości" jest najważniejszym polskim świętem narodowym, które obchodzimy co roku 11 listopada. Dzień ten jest szczególnie ważny dla wszystkich Polaków, gdyż właśnie w tym dniu w 1918 roku Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.
Hufiec Krosno od kilku lat obchodził ten dzień na wieczornicy organizowanej przez 19 DH w Jaszczwi. W tym roku jednak nasza drużyna wyjechała do Warszawy, aby przed Grobem Nieznanego Żołnierza wziąć udział w uroczystości obchodzonej na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada 2006 r. o godz. 3:00 wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Razem z naszą drużyną pojechał dh Daniel Boczar ze swoim zastępem oraz dh Liliana Iwanow. Było jeszcze ciemno, więc część harcerzy poszła spać. Do stolicy dotarliśmy o godz. 9:00. Ponieważ w dzień świąteczny ruch w Warszawie był mniejszy niż zwykle, więc zrobiliśmy autokarem rundę po mieście, fotografując najważniejsze miejsca stlicy. Przed budynkiem Sejmu RP zrobiliśmy kilka zdjęć, a następnie pojechaliśmy na Plac Zamkowy. Tam rozeszliśmy się i każdy indywidualnie mógł zwiedzić warszawską Starówkę. Później oglądaliśmy defiladę pododdziałów Wojska Polskiego przed Pałacem Prezydenckim oraz uroczystą odprawę wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Po uroczystości poszliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam, podzieleni na dwie grupy, zwiedzaliśmy to bardzo nowoczesne i interesujące miejsce. Przewodnik oprowadzając nas po wnętrzach muzeum
i opowiadając wydarzenia z tamtych lat przybliżył nam powstańczą rzeczywistość. Muzeum zrobiło na nas duże wrażenie.

Po zwiedzeniu Muzeum Powstania Warszawskiego wróciliśmy do naszego autokaru i pojechaliśmy na kolację. Z Warszawy wyjechaliśmy o godz. 17:00.
W drodze powrotnej wszyscy śpiewaliśmy piosenki. Do Jaszczwi dojechaliśmy na godz. 23:00. Wszyscy mimo niewyspania i zmęczenia byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP