Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

START HUFCA KROSNO

30 września br. Hufiec Krosno rozpoczął kolejny już w swojej działalności rok harcerski. W inauguracji nowego roku harcerskiego wzięło udział ok. 170 harcerzy m.in. z drużyn z Krosna, Jaszczowi, Łączek Jagiellońskich, Krościenka, Jedlicza, Potoka, Iwonicza- Zdroju, a także uczniowie SP nr 8.
O godz. 9.30 w Kościele Św. Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej Kapelan Hufca- ks. hm. Grzegorz Bechta odprawił uroczystą Mszę Św. Po niej, na placu przed Szkołą Podstawową nr 8, odbył się apel, na którym hm. Piotr Lubaś odczytał Rozkaz Specjalny Komendanta Hufca- phm. Waldemara Basaka , a drużynowi zameldowali swoje drużyny.
W rozkazie, Komendant podkreślił, jak ważny będzie nowy rok harcerski dla każdego zucha, harcerza, instruktora i seniora, z racji 100-lecia skautingu oraz przygotowania się do Zlotu ZHP w Kielcach w sierpniu 2007 roku. Również w tym roku obchodzić będziemy 30-lecie Stanicy Hufca Krosno w Woli Michowej. W związku z tym zuchy i harcerze wyjadą na biwak, na którym odnowią złożoną Obietnicę i Przyrzeczenie.


Po apelu reprezentanci drużyn (w sumie ok. 70 harcerzy), wzięli udział w zawodach sportowych. Druhny i druhowie zmagali się w takich konkurencjach jak m.in. bieg na 600 m, czy mecz piłki koszykowej.


Na inauguracji nowego roku harcerskiego gościliśmy Senatora Stanisława Piotrowicza, Z-cę Prezydenta Miasta Krosna- Bronisława Barana, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta- Bolesława Winiarskiego, Inspektora Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta – Narcyzę Cieciurę oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8- Jadwigę Kasprzyk.


Impreza mogła się odbyć dzięki dotacji z Urzędu Miasta Krosna, który od dłuższego już czasu wspiera naszą harcerską działalność.


Wszystkim zuchom, harcerzom, instruktorom oraz seniorom, w nowym roku harcerskim, życzymy wytrwałości, spełnienia harcerskich planów oraz uśmiechu na co dzień.

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP