Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

W HOŁDZIE TEJ CO NIE ZGINĘŁA!

Zlot z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w Jaszczwi. 11 listopada do Jaszczwi z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI przybyło 130 harcerzy z Krościenka Wyżnego, Krosna, Iwonicza i Jaszczwi.  Organizatorami Zlotu była 19 DH im. Józefa Piłsudskiego z Jaszczwi na czele z drużynowym  hm. PIOTREM LUBASIEM. Przygotowali oni ciekawy program.

Po Mszy Św. w miejscowym kościele w intencji Ojczyzny złożono kwiaty pod  pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość". Podsumowaniem tego dnia była piękna wieczornica  z udziałem władz  samorządowych i turniej drużyn pod hasłem "Wieczór Biało –Czerwony".

W sobotę 12 listopada odbył się  TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR KOMENDANTA HUFCA. Zwycięzcami zostali po raz trzeci gospodarze-19 DH z Jaszczwi, drugie miejsce zdobyła 4 DH z Krosna a trzecie 2 DH z Krosna.

NIE  zabrakło też harcerzy w  Krośnie podczas oficjalnych uroczystości. Hufiec godnie reprezentowali harcerze ze szczepu "Górskie Bractwo" wystawiając drużynę sztandarową i pełniąc wartę oraz służbę przy pomniku Józefa Piłsudskiego.

hm. Elżbieta Wawrzkiewicz

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP