Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

Roverway 2012

Roverway jest spotkaniem przygotowanym przez WOSM i WAGGGS w Europie dla skautów i skautek w wieku od 16 do 22 lat. Jest okazją do nawiązania międzynarodowych przyjaźni i wzajemnego odkrywania swoich kultur. Jeśli chcesz spotkać skautów z całej Europy, a nawet świata, i przeżyć przygodę życia, Roverway jest właśnie dla ciebie! Jeśli jesteś starszy, możesz wziąć udział w zlocie jako szef patrolu albo zostać członkiem międzynarodowej obsługi IST (International Service Team).

Roverway odbywa się co trzy lata. Zapoczątkował go zlot w Portugalii w roku 2003. W 2006 roku odbył się we Włoszech, a w 2009 nasi wędrownicy polecieli do Islandii. W tym roku Roverway jest organizowany przez Związek Skautów i Skautek Fińskich (Suomen Partiolaiset).

Oficjalne rozpoczęcie Roverway 2012 odbędzie się w Helsinkach 20 lipca. Zakończenie - 28 lipca. Ideę Roverway 2012 wyraża hasło see.feel.follow. Roverway to spotkanie, które pozwoli każdemu wędrownikowi zobaczyć, przekonać się na własnej skórze, spróbować w działaniu, a potem przechować i zabrać ze sobą wszystkie pomysły, doświadczenia i przeżycia.

Koszt Roverway 2012
- wpisowe : 320 EUR uczestnicy (16-22 lata + opiekun bez względu na wiek)
200 EUR IST (od 23 lat)
- koszty ubezpieczenia
- przelot/przejazd do Helsinek i z powrotem
- koszty organizacyjne
- wyprawka uczestnika polskiego kontyngentu
Dokładne rozliczenie kosztów uczestnika wraz z terminami wpłat zostanie opublikowane do końca listopada 2011 r.
Zgłoszenia polskich patroli: do 15 grudnia 2011 r. poprzez formularz zgłoszeniowy. Formularz będzie dostępny od końca listopada 2011 r. na stronie  http://roverway.zhp.pl/
Konkurs na komendanta polskiego kontyngentu na Roverway 2012 ze względu na brak zgłoszeń kandydatów nie został rozstrzygnięty. Do chwili wyboru komendanta koordynatorem udziału ZHP w zlocie jest phm. Olga Wesołowska, która uczestniczyła w Roverway 2006 we Włoszech jako patrolowa, a w roku 2009 w Islandii była komendantką polskiego kontyngentu.
Jeśli chciałbyś wesprzeć organizację Polskiego Kontyngentu na Roverway 2012 poszukujemy wędrowników i instruktorów do:
- uzupełniania polskiej strony Roverway oraz redagowania profilu na FB (praca online),
- biura rejestracji patroli (praca online),
- pozyskiwania środków i partnerów.


Masz więcej pytań lub chcesz być na bieżąco informowany? Pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


pwd. Alina Basak

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP