Harcerski Start. Rok Harcerski 2016/2017 w Hufcu rozpoczęty

1 października w malowniczej Dukli, na zaproszenie 6 DH „Iskra”, działającej przy ZS nr 2 uroczyście zainaugurowany został kolejny rok harcerskiej działalności.

W tym pięknym, słonecznym dniu, na zaproszenie dukielskiej drużyny odpowiedziało ponad 200 harcerzy reprezentujących swoje drużyny. Uroczystość inauguracji rozpoczęła się Mszą św. odprawioną przez kapelana Hufca phm. O. Patryka Jankiewicza. W homilii kapelan wiele mówił o roli funkcyjnych, a głównie drużynowych. Po zakończeniu Mszy w asyście pocztów sztandarowych odbył się  przemarsz na dukielski rynek gdzie z udziałem władz samorządowych i oświatowych gminy przeprowadzony został apel inauguracyjny. W blasku słońca i przy błękitnym niebie szyki harcerzy prezentowały się okazale. Były odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania, a także wskazówki do pracy na bieżący rok.  Komendant hm. Jan Borek mówił  o tym co jest podstawowym wyznacznikiem harcerskiej działalności, czyli o prawie i przyrzeczeniu.

Apel zakończył oficjalną część inauguracji. Organizatorzy przygotowali i przeprowadzili ciekawą grę terenową w formie questingu pt. "Tajemnice dukielskie - poznając nieznane". Była to specyficzna forma tej gry polegająca na przejściu nieoznakowanym szlakiem turystycznym. Za pomocą rymów, zagadek logicznych, historycznych i terenowych patrole przechodziły po wyjątkowych, często zapomnianych miejscach w historycznej Dukli. Zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę o regionie, po podsumowaniu i ogłoszeniu wyników harcerze podziękowali organizatorom, którzy spisali się na szóstkę, jak wskazuje ich numer. Słowa uznania i podziękowania dla drużynowej pwd. Justyny Zimny-Frużyńskiej i dla całej drużyny. Po raz kolejny pokazała, że nawet na początku działalności harcerskiej i instruktorskiej można zrobić wiele.

Nowy rok harcerski, nowe pomysły, nowe zadania. To wszystko przed nami. Powodzenia.