Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

Relacja ze zlotu hufca z okazji DMB

Już po raz czwarty harcerze z okazji Dnia Myśli Braterskiej spotkali się na zlocie, tym razem w Lubatowej, w Gimnazjum Publicznym.

Gospodarze 11 DH postarali się o dobrą atmosferę i dołożyli wszelkich starań, aby wszyscy czuli się dobrze. Trzydniowy zlot dostarczył wiele emocji, niezapomnianych przeżyć, wiele można było się nauczyć, a najważniejsze lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Tym, których z różnych względów nie byli z nami przekazujemy co stracili, a zlotowiczom przypominamy jak było. Co roku liczba uczestników rośnie, było nas 180- cioro z następujących środowisk: 2 DH z Krosna, 6 DH z Dukli, 7 i 8 DH z Krościenka Wyżnego, 11 DH z Lubatowej, 12 DH z Rymanowa, 14 DH z Równego, 18 DH z Łężan, 19 DH z Jaszczwi i 20 DH z Korczyny.

Zlotowe, piątkowe zajęcia rozpoczęły się pracami w grupach metodycznych, od harcerzy do wędrowników. Odbyły się również zajęcia dla instruktorów, które przeprowadziła w tym roku phm. Violetta Propola. Ciekawym podsumowaniem dnia była śpiewonocka w klimatycznej kawiarence zlotowej- emocji nie brakowało, zabawa była świetna. Drugi dzień rozpoczęliśmy zajęciami w terenie. Harcerze i harcerze starsi wyruszyli na Wielką Grę Terenową, której tematem przewodnim była historia miejscowości z 1944 roku , a wędrownicy czerwonym szlakiem przewędrowali z Nowej Wsi przez Cergową do Lubatowej.

Po południu wszyscy uczestniczyli w apelu i spotkaniu pokoleń o którym już informowaliśmy. Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po apelowych emocjach a już czekały kolejne zajęcia w grupach. Było w czym wybierać: kulinaria, nauka języka migowego, warsztaty plastyczne, muzyczne, wokalne, pierwsza pomoc, komunikacja interpersonalna, pomoc osobom niewidomym, spotkanie z podróżnikiem lub rekonstruktorem i zajęcia na strzelnicy. Wieczór trochę lżejszy i weselszy, karaoke i wspólna zabawa. Ostatni niedzielny dzień rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. w miejscowym kościele, a po powrocie do szkoły było trochę sportu. Zlot zakończyliśmy apelem z wręczeniem nagród. 11 DH z Lubatowej okazała się najlepsza w grze terenowej i najciekawszej prezentacji drużyny podczas karaoke zaś18 DH z Łężan zwyciężyła w potyczkach sportowych i najlepiej wykonała zadanie przedzlotowe filmik z życzeniami dla uczestników zlotu. Wyróżnieni zostali również najaktywniejsi w poszczególnych grupach wiekowych- Aleksandra Babczyńska z 18 DH, Izabela Zawisza z 2 DH i Jakub Józefczyk z 8 DH.

Zlot nie odbył by się, gdyby nie życzliwość wspaniałych i wrażliwych na drugiego człowieka ludzi. Za udostępnienie szkoły dziękujemy Panom Dyrektorom: Jerzemu Staroniowi, Jerzemu Sroce oraz Edwardowi Jakielle. Finansowo wsparli nas: Gmina Iwonicz-Zdrój na czele z Panem Burmistrzem Witoldem Kocajem oraz Z-cą Panem Jackiem Ryglem, Pani Zofia Dobaj, Pan Tadeusz Chłap. W działaniach organizacyjnych oraz w kwestii finansowej wsparli nas niezastąpieni Państwo Sabina i Jerzy Jakubczykowie. Nasze poczynania wsparł również Pan Marian Jakieła. Im wszystkim w imieniu zlotowiczów i organizatorów serdecznie dziękujemy,

Zlot tegoroczny był bardzo udany i pozostały tylko wspomnienia. Już myślimy o kolejnym. 
pwd.  Karolina Zawisza

 

 

 

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP