Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

Święto Hufca 2017

13 maja uroczyście obchodziliśmy 34. rocznicę nadania Hufcowi imienia Jana i Stanisława Magurów. Jak co roku uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną przez kapelana krośnieńskich harcerzy phm. o. Patryka Jankiewicza,  w sali o. Pio, przy klasztorze oo. Kapucynów. Po Mszy św. w zwartym szyku ponad 150 harcerzy reprezentujących prawie wszystkie drużyny przemaszerowało do I LO im. Mikołaja Kopernika. Miejsce uroczystości było nieprzypadkowe, to w tej szkole uczyli się nasi patroni, to tutaj odsłonięta została w 2012 roku tablica upamiętniająca 100- lecie krośnieńskiego harcerstwa.

Uroczysty apel połączony był z wręczeniem wyróżnień. Nie zawiedli nas, jak zawsze, zaproszeni goście - Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, z-ca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, członkowie Hufcowej Rady Przyjaciół Harcerstwa z wiceprzewodniczącym hm. Adamem Krzanowskim oraz seniorzy. Szczególne podziękowania należą się 4 DH "Z Nienacka" z Krosna za ciekawe przedstawienie i przypomnienie sylwetek i drogi życiowej Jana i Stasia. Ten montaż słowno-muzyczny wszyscy nagrodzili gromkimi brawami i z pewnością  wielu zapamięta jego przesłanie na długo.

W hołdzie patronom pod tablicami przy I LO i SP nr. 10 złożone zostały kwiaty i zapalone znicze.

Uroczystość zakończyła się Miejską Grą Terenową. Rywalizacja była zacięta. Zwyciężyła 19 DH z Jaszczwi, II miejsce wywalczyła 4 DH z Krosna, a III 8 DH z Krościenka Wyżnego.  Gratulacje dla zwycięzców i podziękowanie dla wszystkich reprezentacji drużyn.

 

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP