Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

Szlachetna Paczka potrzebuje Wolontariuszy

Druhny i druhowie nowe pole służby, nowe doświadczenia, nowe znajomości! Przeczytajcie i udostępnijcie na fan'pagach Waszych Drużyn!

Po raz XVII rusza w Polsce ogólnopolski projekt – Szlachetna Paczka. Po raz kolejny rusza również Szlachetna Paczka w Krośnie i Dukli. Mamy już Liderów brakuje SuperW – wolontariuszy dzięki, którym będziemy mogli odwiedzić rodziny. 

Czym jest Szlachetna Paczka?
Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze paczki. Ciepły szlafrok, lodówka, czy buty na zimę dla dzieci mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „ Ktoś o Mnie pamięta, ktoś we Mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem, dla tych którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, ze coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom które odwiedzamy.

Po co SuperW?
Aby rodziny otrzymały impuls do zmiany swojego życia, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW. Wolontariusz Paczki odnajduje rodziny w potrzebie oraz podejmuje decyzję o włączeniu jej do projektu. Wchodzi tam, gdzie inni są obojętni albo boją się wejść. Dla wielu rodzin już sama wizyta wolontariusza jest pomocą i pokazuje, że nie są sami. SuperW to kluczowa postać w SZLACHETNEJ PACZCE.

Wolontariat w Paczce jest powołaniem do służby dla innych ludzi, do przekraczania siebie dla innych, żeby zmienić świat – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek. 

Gotowy do służby?
SZLACHETNA PACZKA 2017 otwiera rekrutację wolontariuszy. Czekają na Twoje zgłoszenie. W powiecie krośnieńskim są dwa rejony które bez SuperW nie będą w stanie istnieć: Dukla i Krosno.

Masz pytania - pisz do druhny Justyny Zimny-Frużyńskiej z 6 DH ISKRA z Dukli.

Zgłoś się TUTAJ!

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP