Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

V Zlot Hufca z okazji Dnia Myśli Braterskiej

V Zlot Hufca z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbył się tego roku w Szkole Podstawowej w Korczynie.

Organizatorzy zadbali o każdy najmniejszy szczegół, dlatego zlot był przyjemnością dla każdego uczestnika jak i zaproszonego gościa. Pierwszy dzień upłynął na integracji w grupach metodycznych. 

Sobotnie przedpołudnie harcerze i harcerze starsi spędzili na grze, poznając okolice oraz znane osoby z Korczyny, natomiast wędrownicy przeprowadzili ankietę na temat tej miejscowości. Po południu odbyło się spotkanie pokoleń, na którym był uroczysty apel. Po nim odbyło się wręczenie odznaczeń oraz wyróżnień. Odznakę Przyjaciół Harcerstwa z rąk komendanta Chorągwi Podkarpackiej hm. Mariusza Bezdzietnego otrzymali - pan Janusz Paradysz oraz pani Agnieszka. W tym roku wyróżnionymi instruktorami za swoją pracę włożoną w działalność harcerską zostali:

  • pwd. Michał Józefczyk,
  • pwd. Justyna Zimny-Frużyńska,
  • pwd. Zuzanna Józefczyk,
  • pwd. Barbara Kiecha.

Resztę spotkania uświetniła część artystyczna, którą przygotowali harcerze. Później wszyscy uczestnicy rozpoczęli następne zajęcia, były to m.in. spotkanie ze strażakami, nauka żonglowania, rysowanie komiksów. Wieczorem rozpoczęto obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy spotkali się przed Dworkiem gen. Stanisława Szeptyckiego i tam rozpalili ognisko oraz wysłuchali przemówienia wójta gminy Korczyna na temat niepodległości oraz zaśpiewali wspólnie pieśni patriotyczne. Zwieńczeniem soboty był teatr cieni przygotowany przez Agnieszkę Bendarz, opowiadający o historii Polski.

W niedziele rano harcerze uczestniczyli we mszy świętej, którą współtworzyła 2 DH „Mimo wszystko”. Przedpołudnie spędzili na grze strategicznej, która rozegrała się między drużynami na terenie szkoły. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, tak też ten zlot dobiegł końca. Na ostatnim apelu zostały ogłoszone wyniki sobotniej gry terenowej oraz wyróżniono najbardziej aktywne osoby podczas zajęć z danych pionów.  Szczególne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom, instruktorom, zaproszonym gościom, a także organizatorom za kolejny udany zlot i mile spędzone chwile. 

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP