Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

Zakończył się Zlot ZHP Gdańsk 2018


W dniu 6 sierpnia rozpoczął się Zlot ZHP Gdańsk 2018. Na 100-lecie Związku Harcerstwa Polskiego i odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”.

W zlocie uczestnicząła również liczna grupa harcerek i harcerzy z naszego hufca. Był to wspaniały czas, a wspomnienia zostaną na zawsze. Dla jego uczestników to nie tylko czas zabawy, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności czy poznania Gdańska i Pomorza, ale również służby lokalnym społecznościom u których gościli. W ramach modułu Służba harcerze przepracowali społecznie 36 000 roboczogodzin. Wykonali m.in.: 250 legowisk dla psów, które zostały przekazane do Schroniska OTOZ w Tczewie, 40 budek lęgowych dla sikorek oraz 15 ławek z palet, które zostaną na Wyspie Sobieszewskiej. W ramach akcji krwiodawstwa oddali niemal 60 litrów krwi, która trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Na program zlotu składało się siedem modułów m.in. edukacyjny, ekologiczny oraz służby. Harcerze brali udział w grach miejskich, zajęciach wodnych i żeglarskich czy na terenie lasów i rezerwatów na Wyspie Sobieszewskiej. Bezpłatnie zwiedzali najważniejsze gdańskie muzea i poznawali najważniejsze atrakcje turystyczne w regionie.

Wyjątkowymi wydarzeniami zlotu były Dzień Regionów, koncert „100 na 100 pod Lilii Znakiem”, Ceremonia Otwarcia, odwiedziny Prezydenta RP Andrzej Dudy czy Premiera Mateusza Morawieckiego.

Jak podaje Kwatera Główna ZHP, z Zlocie ZHP na Wyspie Sobieszewskiej wzięło udział:

  • 14 000 uczestników,
  • blisko 12 500 harcerzy i harcerek,
  • 1 400 wolontariuszy – instruktorów ZHP,
  • 5 500 gości z całej Polski, w tym około 2 000 mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej.

#zlotzhpgdansk2018 

 

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP