Komenda Hufca ZHP Krosno im. Jana i Stanisława Magurów

Rodzina naszych druhen potrzebuje pomocy

Apelujemy o pomoc dla pogorzelców z Teodorówki, rodziny druhny Darii i Pauliny. 

W piątkowe popołudnie (18.01) w miejscowości Teodorówka (gm. Dukla) doszło do pożaru drewnianego domu, w którym zamieszkiwała 6-osobowa rodzina, w tym 2,5 letnie bliźniaczki. Starsi Państwo to dziadkowie druhny Pauliny z 11 DH z Lubatowej, będący jednocześnie wujostwem druhny Darii z 6 DH z Dukli. 

W myśl powiedzenia: "jeden nie pomorze wszystkim, ale wszyscy pomogą jednemu" zwracamy się do wszystkich ludzi o pomoc i wsparcie!

Jak mówią wnuczki: "w tym domu wychowało się 6 ich córek, razem z całą gromadą wnuków, a to co zostało z tego domu idzie do zburzenia. Dziadkowie na stare lata zostali z niczym, jak to babcia mówi "bez swojego kącika", a środków na to wszystko brak, będziemy wdzięczni za wszystko i będziemy walczyć żeby mieli swój kąt, dali nam całe serce przez całe życie, teraz to my musimy zrobić wszystko żeby po takiej tragedii widzieli, że da się z tego wyjść. Dali nam wszystko, a przede wszystkim najlepsze dzieciństwo, teraz my im chcemy zapewnić dach nad głową..."

Potrzebujemy pieniędzy, ale również środków budowlanych, chemicznych. Darowizny można wpłacać również na specjalnie utworzone konto przez Polski Komitet Pomocy Społecznej w Krośnie, numer konta 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878 koniecznie z dopiskiem "Pomoc a rodzina dla Rodziny Jakubczyk z Teodorówki".

Zachęcamy również do wzięcia udziału w licytacjach na rzecz rodziny, które znajdują się TUTAJ

Dziękujemy w imieniu swoim i rodziny,
Paulina i Daria

WARTO ZAJRZEĆ

AKCJA 1% DLA ZHP