Start Hufa 2019/2020

Dzień 21 września 2019 roku na trwale zapisał się w historii Hufca, a szczególnie  6 DH „Iskra” im por. Władysława Barana” Bekas” z Dukli.

Był to nasz Start ,ale ze szczególnym akcentem. W 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej i powstania  Szarych Szeregów, a także 70-tą rocznicę tragicznej śmierci bohatera dukielskiej drużyny podczas inauguracyjnego rozpoczęcia roku harcerskiego 6 DH „Iskra” otrzymała sztandar. Na zaproszenie drużyny odpowiedziały prawie wszystkie drużyny doceniając w ten sposób  ich pracę. Sztandar poświęcony został podczas uroczystej Mszy Św, w Sanktuarium św Jana z Dukli, którą odprawił kapelan Hufca hm. Patryk Jankiewicz.

Po mszy ponad 150 osobowa reprezentacja drużyn Hufca, przedstawiciele lokalnego samorządu, rodzina  patrona drużyny i rodzice przemaszerowali na plac apelowy obok MOSiRU. Przy pięknej ,słonecznej pogodzie i marszowych rytmach Orkiestry Dętej z Miejsca Piastowego zarówno maszerujący jak i poczty sztandarowe,  i te nasze harcerskie jak i strażackie, wzbudzały podziw mieszkańców. W trakcie apelu akt nadania drużynie sztandaru odczytał komendant Hufca hm. Jan Borek.

Bardzo wzruszający był moment symbolicznego wbijania gwoździ, a później przekazania sztandaru drużynowej pwd. Justynie Zimny – Frużyńskiej. Podczas prezentacji sztandaru, a później sylwetki patrona na placu widoczne było wzruszenie zgromadzonych sympatyków i przyjaciół drużyny. Uroczystość piękna, wzorowo przygotowana z bardzo dużym zaangażowaniem rodziców i sympatyków harcerstwa pokazała siłę harcerstwa w Dukli, a przede wszystkim  zaangażowanie drużynowej pwd. Justyny- Frużyńskiej.

Brawo dh. Justyno, brawo drużyno! Rodzice i sympatycy harcerstwa dziękujemy!

Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ!