Hufcowe rozpoczęcie roku harcerskiego 2022/23

W sobotę 24 września 2022 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku harcerskiego Hufca Krosno.

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła drużynom i gromadom naszego Hufca, które dzisiaj rozpoczęły oficjalnie rok harcerski. Rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą, po której odbył się uroczysty apel. Podczas apelu druh komendant wręczył Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa panu Andrzejowi Wilkowi, przewodniczącemu Rady Dzielnicy Białobrzegi, który wspiera działalność 2 Drużyny Harcerskiej, mającej swą siedzibę właśnie w tej dzielnicy Krosna. Statuetki i odznaki za szczególna pomoc uchodźcom ukraińskim, otrzymały druhny hm. Kamila Frydrych oraz hm. Ewa Frydrych. Druh komendant podziękował i wyróżnił osoby, które udzielały wsparcia na naszej stanicy podczas tegorocznej akcji letniej.

Po części oficjalnej odbyła się gra miejska, której przewodnim tematem byli bohaterowie naszych drużyn. Nasze zuchy uczestniczyły w zajęciach o Świętym Jerzym. Spotkanie zakończyliśmy późnym wieczorem podczas świeczkowiska, na którym wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy harcerskie piosenki. Szczególne podziękowania dla drużynowej pwd. Weronika Zawisza oraz dla 2 Drużyna Harcerska "Mimo wszystko" im. płk. Jana Piwnika "Ponurego" za świetną organizację Harcerskiego Startu.